Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Okolo Karlštejna 2017

V sobotu 13. května 2017 ráno se ve Všeradicích v Zámeckém dvoře sjelo přes 60 historických vozidel. Pobočný spolek ÚAMK Ořech–Kuchař tam totiž pořádal jízdu historických vozidel Okolo Karlštejna 2017. Samozřejmě, že perfektní akci připravenou Standou Šotou a Jirkou Peldřimovským si nenechali ujít ani členové našeho klubu. Jako hlavní vyslanec zde byl Vlasta Vrba s klubovou Tatrou 43. Dále se ve startovním poli objevili Ochotní s Fiatem 600 D, Vojta Hanousek se Škodou Garde a Jiří Hanousek na motocyklu ČZ 250 / 471.

Po celý den jsme se snažili plnit úkoly které na nás pořadatelé připravili jak během jízdy, tak na kontrolních stanovištích v obcích. Nebyli jsme v tom sami, soutěžila zde řada zajímavých vozidel.

V poledne pro nás pořadatelé připravili překvapení. Zaparkovali jsme v lomu Mořina, kde jsme si dali oběd v závodní jídelně a potom jsme šli na prohlídku dolu. Asi po půl hodině chození temnými chodbami jsme se vynořili ve stěně známého lomu Amerika.

Že jsme se celý den poctivě snažili se večer projevilo při vyhlašování výsledků. Z celkových 54 automobilů se Ochotní umístili na 21. místě, Vojta Hanousek na 14. místě a Vlasta Vrba s Tatrou obsadil 2. místo. V kategorii motocyklů odstartovalo 9 jezdců a Jirka Hanousek dojel na 4. místě.

A když už jsme byli na akci s názvem Okolo Karlštějna, vyrazili jsme v neděli na společný výlet veterány na Karlštejn.

Byl to moc vydařený víkend a nepokazilo jej ani nedělní deštivé počasí. Děkujeme Standovi Šotovi a Jirkovi Peldřimovskému za pozvání a za dva roky určitě zase přijedeme.

TOPlist