Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Testování historických vozidel

Co je to testování historických vozidel

Testováním se zkontroluje vaše vozidlo a zhodnotí se jeho zachovalost a originalita a testovací komise vám na základě výsledků určí, zda máte vozidlo historické, nebo pouze staré.

V praxi mohou být v podstatě dva případy:

1. mám historické vozidlo, chci s ním jezdit, ale vozidlo je vyřazené z provozu. Pak je klubová testace, která zhodnotí historickou původnost vozidla, prvním stupněm k získání registračního průkazu a tím i registračních značek a možnosti zúčastnit se běžného silničního provozu.

2. mám vozidlo normálně přihlášené v registru s přidělenou registrační značkou a s platnými doklady. Potom mi může klubová test. komise zhodnotit, jestli to moje vozidlo je veterán. V případě kladného hodnocení mi komise vystaví osvědčení o klubové testaci a na základě této testace můžu u většiny pojišťoven získat výhodnější pojištění (tzv. povinné ručení).

Pokud tedy máte historické vozidlo a chtěli byste získat průkaz HV, kontaktujte nás. Poradíme vám jaký je postup pro zapsání vozidla do registru HV a tím i získání značek a možnost provozu na silnicích.

Pokud máte vozidlo na běžných značkách, můžeme vám provést testaci a vystavit vám osvědčení o klubové testaci historického vozidla a s tím potom můžete uplatňovat slevu u pojišťoven.

Pokud chcete kupovat vozidlo je možné v případě, že je to vozidlo historické, vyhnout se placení poplatku na ekologickou likvidaci motorového vozidla. Poradíme Vám jak postupovat a co je potřeba k získání potvrzení, že je Vaše vozidlo skutečný veterán. Pokud jím tedy Vaše vozidlo je, provedeme Vám jeho otestování na historickou původnost.

TOPlist